◕‿◕ Süper..!


◕‿◕ Süper..!

Iki sevgili evlenmeyi düsünüyorlarmis. Derken bir gün delikanlinin yurt disina gitme mecburiyeti dogmus. Kiz gözyaslari içinde kalmis. Onsuz nasil yasayacagini bilemiyormus. O zaman delikanli cebinden bir yüzük çikartmis ve demis ki ‘Ben iki yil sonra dönecegim. Eger döndügüm güne kadar parmagindan bu yüzügü hiç çikartmazsan beni gerçekten sevdigini anlayacagim ve hemen evlenecegiz.’ Genç kiz çaresiz kabul etmis. Çocuk gitmis.

Kiz yüzügü hiç ama hiç çikartmamis. Taa ki… Taa ki sevgilisini karsilamaya gittigi güne kadar. O gün rihtimda durmus kendisine nisanlisini getiren geminin kiyiya yanasmasini izliyormus heyecanla. Birden güvertede delikanliyi görmüþ. Yüregi agzina gelmis. Sevinç içinde kendisini göstermeye çalismis.

Elini cebinden çikartip sallayayim derken “Sissst” diye bir sesle irkilmis. Yüzük parmagindan düsmüs, denizin derinliklerinde kaybolup gitmis! Ne yaptiysa, ne söylediyse delikanliyi ikna edememis. Çocuk kizi terk etmis. Zaman geçmis.

Kiz bir gün hep nisanlisiyla birlikte gittikleri balikciya ugramis. Birde bakmis ki delikanli orada! Hemen yanina yaklasip olanlari anlatmaya çalismis. Delikanli ilk baslarda biraz soguk davrandiysa da sonunda yelkenleri suya indirmis. Uzun ayriligin getirdigi özlemle birbirlerine sarilmislar. Mutluluk yüzlerinde okunuyormus adeta. Bu olayin serefine hemen yemek siparis etmisler. Bir kaç dakika sonra bir tabakta baliklari gelmis. Istahla çatal bicaga davranmislar.

Baligi kestiklerinde içinden ne çikmis dersiniz?

Yüzük dediniz degil mi?

Bilemediniz.

Kilcik!

(Siz çok fazla Türk filmi seyretmissiniz…)

facebook  olric sayfası

Reklamlar

Edeble gelen, lütufla gider.. | Ruhu nazarlı kıza bir şeyler bırak :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s