Kadir Gecemiz


ESSELAMU ALEYKUM VE RAHMETULLAH VE BERAKATUHU EBEDEN VE DAİMEN

Hayırlı Cumalar Hayırlı Geceler.

Gece demişken; aminleri meleklerin mukabele ettiği, duaların yeryüzünden coşup semaları deldiği ve aşkın ALLAH C.C.’a ait olduğunu bize şu kavrulmuş yaz gününde sabır ve selamet tacıyla tatlı meltemler vererek kendi varlığını ortaya koyan HERŞEYİN RABBİ OLAN ALLAHA HAMD OLSUN diyorum.

Leyl..

Gecenin en zifirinde, dualarımız, ibadetlerimiz, her hal ve hareketimiz bizi imanımızı, Rabbimize olan sevgimizi ve itaatimize karşılık bir kanıt olacaktır. Kimse, yapamıyorum edemiyorum diye bahaneler yumağına yapışmasın. Sevgili Kardeşlerim; bu gecenin kadir gecesi olduğu resmi olarak bilinmiş değil fakat; kadir gecesi hürmetine inşaAllah ibadet ve itaatlerimiz hoş görülecek ve Rabbimiz kadir gecesiymiş gibi kabul edecektir inşaAllah..

Hepimiz bir yenilenme arzusu güdüyoruz, biri gelse de bizi bulunduğumuz kötü halden kurtarsa diye. Halbu ki Allah’ın bize sunduğu merhamet nimetlerini görmeyecek kadar kör olmuşuz! Bu büyük nimetlerden birisidir KADİR GECESİ. İşte size uzanan tertemiz bir el. Ve yarınımızın garantisi olmayan günde, ak-pak bir gelecek için, asıl hayat yurdu için, kabir hayatı ve sırat için en önemlisi de, ALLAH HAZRETLERİNİN RIZASINI TAMAM ETMEK VE CEMALİNE MAZHAR OLMAK için ve Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa S.A.V’e layık ümmet olduğumuzu göstermek için bu fırsatı kaçırmamız çok şey kaybettirir.

Gösteriş, heva, hırs, her türlü dünyevi ve şeytani ve nefsani arzuları bu gece kenara bırakıp O’nun huzurunda, O’NUN İÇİN birşeyler yapmak işte ben senin günahkar kulunum. Affedici olan SENSİN. Sen affetmeyi seversin beni de affet diyerek yalvarsak neyi kaybederiz? Saatlerce, tv izleyen bizler, zamanı sürekli israf eden bizler, hayatın yarısını boşa adamış bizler için bu imkan bu nimet kaçırılmaz Can’lar..

İnşaAllah bu gece hürmetine hem kendimiz için, hem sevdiklerimiz için hem de ümmeti müslüman için dua edelim. Unutmamak gerekir ki; kendisi için istediğini din kardeşi için istemedikçe bizden sayılmaz diyen bir peygamberimiz var.. O halde, içimize bir bakalım, gerçek yüzümüzü bir ALLAH bir de biz biliriz. Kimse kendine yalan söylemesin! Hepimiz günahkarız!

İŞTE BU GECE TEMİZLENME GECESİ. ALNIMIZIN AK OLMASINI İSTİYORSAK BU GECEYİ VE GÜNDÜZÜNÜ LAYIKIYLA GEÇİRMELİYİZ.

Size diyebileceğim başka birşey yok, biliyorum ki hepimiz aciz kullardan başka birşey değiliz. İnşaAllah birbirimize dua edelim, unutmadan dua öncesi EUZU BESMELE ÇEKİP FATİHA SURESİNİ OKUYALIM – SALAVAT GETİRELİM 3_5 DEFA – DUAMIZI EDELİM – TEKRAR FATİHA VE SALAVAT İLE AMİN DEYİP KAPATALIM.

Namaz kılmaya önem verelim, bilhassa kazalarımızın olmayanı yoktur, o konuda hassas olalım, yorulursak KURANI KERİM okuyalım, tekrar yorulursak zikir çekelim dinlenene kadar. Sonra tekrardan başlayalım..

Bunlar bizim ahiret azığımız dostlarım. Unutmayın..

Hepinizi Allah için seviyorum; aciz kardeşiniz Sevde Yardımcı’ya da dua edin inşaAllah..

26 / 08 /2011 Cuma
VesseLam

Reklamlar

Edeble gelen, lütufla gider.. | Ruhu nazarlı kıza bir şeyler bırak :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s