Başbakan Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na sert sözler


Erdoğan Isparta’da PKK’nın provokasyon peşinde olduğunu söyledi. Kaset skandalının Kılıçdaroğluna yaradığını söyleyip ‘tesadüfen memur oldu’ dediği Kılıçdaroğlu’nun Recep Bey sözlerine Kemal Efendi yakıştırması yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Isparta’da referandumda ‘evet’ oyu istemek için düzenlenen mitingde halka hitap ediyor.

Başbakan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Fitne odakları bizim birlik ve beraberliğimizi bozacağını zannediyorlar. Benim Ispartalı kardeşim oynanan oyunları takip etsin analiz etsin.”

“Ne zaman Türkiye’de demokrasi güç kazandıysa o zamanlarda kirli oyunlar devreye sokuluyor. Taşeron terör örgütü provakasyonlara devam ediyor. Kimin eli kimin cebinde görüyorsunuz”

“Bunlar tesadüf değil, rastlantı değil, bir takım iddianameler hazırlandı. Kimlerin kimlerle işbirliği içinde olduğunu gördünüz mü. Bunları bozacak yenane güç sizsiniz. Bunları da silecek olan sizsiniz.”

CHP’de yönetim değişti. Bunlar referanduma hayır’ı eski yönetimden devir aldı. Genel Başkan düz mantığı çok seviyor. Günlerdir düz mantıkla sonuç almak istiyor.

27 Nisan’dan sonra Ak Parti oyları arttı deyip bizi onlarla işbirlikçi yapıyor. Peki o zaman ben de kaset skandalı ile şimdiki olayı değerlendiriyorum.

Şimdiki genel başkan kasetten sonra eskisini ziyaret etti.Sonra aday olmayacağım dedi ama hemen ardından aday oldu. Kaset olayından kim kazanç sağladı. O zaman bu kasetin mimari kim? Görüyorsunuz değil mi kimin ekmeğine yağ sürülüyor.

Kim kiminle işbirliği yaptı ortada. 27 Nisan ile ilgili suç duyurusunda bulunacaklarmış. Ben başbakan olarak bütün genel başkanlarla görüşürüm bu benim yetkimdir.

Biz TV’de gizli kamera ile gizli oda merakı olan değiliz. Biz devlet ciddiyeti ne demek biliriz. Başbakan bu görüşmeyi her zaman yapar ama açıklamak zorunda değildir.

Genelkurmay Başkanı da açıklamak zorunda değildir. Bu tarih boyunca böyledir. Acaba CHP kendi hakkında da suç duyurusunda bulunacak mı?

Bir kere tesadüfen SSK memurluğu verdiler Kemal Efendi’ye her yıl zarar zarar… Kendisi ne diyor iktidara geldiğimizde görürsünüz diyor. Gelemeyeceksin ki iktidara zaten. Bu millet CHp zihniyetini bir daha getirmez. Ağzına bakan sabahına bayram olacak zanneder.

Hukukta kast sistemi sona eriyor. Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü geliyor. Siyasetin hukuka müdahelesi sona eriyor. 12 Eylül’de hanım hakları da güç kazanıyor. Haklarınız anayasal güvence altına alınıyor. Ekonomik sosyal konsey ile ticaretle uğraşan esnafı sanayiciyi söz sahibi yapıyoruz. Daha fazla özgürlüğe evet mi? Daha güçlü Türkiye’ye evet mi?

Haber7

Reklamlar

Edeble gelen, lütufla gider.. | Ruhu nazarlı kıza bir şeyler bırak :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s